Elfogták a húsrohasztó bandát

 A XVI. és a szomszédos kerületek külterületeit a Rákosmenti Mezei Őrszolgálat munkatársai felügyelik. Mint Oláh Csaba, a szolgálat vezetője lapunknak elmondta, négy éve vadásztak egy húsos cégre, amiről csak annyit tudtak, hogy a csirkecombból kifilézett csontokat rendszeresen a külterület valamely nehezen megközelíthető részen, jellemzően Fót és a XV. kerület határában.

A leszórt húsos csont rövid időn belül megrohadt, és rettenetes bűzzel árasztotta el a környéket. Az eltakarításról általában a Fóti önkormányzatnak kellett gondoskodni, hiszen az ő területükön történt a skandalum.

    Április végén a húsosok levadászása végül sikerrel járt. Egy őrszem jelentette, hogy két teherautó jár a tilosban – mire mindenki a megadott helyszínre indult. A fóti mezőőrök értek oda leghamarabb, mire az egyik kocsi menekülőre fogta a dolgot, a másikat viszont tetten érték: 200 láda csirkecsontot már beleszórtak a patakba, de 70 láda még ott volt a hűtőkocsiban.

A mezőőrök az elfogott három személyt megbilincselték, s átadták a dunakeszi rendőröknek – környezetkárosítás bűncselekménye miatt indult ellenük eljárás.


    A dolog viszont itt nem ért véget, hiszen másnap a Nav és a Nébih szakemberei razziát tartottak az egyébként jónevű cég kistarcsai telephelyén. Itt találtak kb tíz bejelentetlen munkást, s mintegy 500 tonnányi olyan húsárut (lengyel fagyasztott terméket), aminek a származása nem volt igazolható.

A Nébih ebben nagyon kemény: ha megfognak egy csirkecombot, akkor elő kell tudni venni az ahhoz tartozó vásárlási számlát, valamint annak bizonyítékát, hogy az adott csirkealkatrész valóban abból a szállítmányból való.

Ha ebben a láncolatban egyetlen elem is hiányzik, akkor a húsárut ismeretlen eredetűnek tekintik, elkobozzák, és a tulajdonos költségén megsemmisíttetik.


    Kiderült az is, hogy a kifilézett csontok átvételére kötöttek ugyan szerződést egy állati fehérjefeldolgozóval, de neki csak havi 1-2 köbméternyi csirkecsontot adtak át (köbméterenként 40 ezer forintért – ennyibe kerül az ártalmatlanítás), a többit pedig kiszórták a fóti határban, az M0-ás lehajtó közelében. A húsos céget a szabálytalanságok miatt a Nébih bezáratta, a bírság összege várhatóan több tízmillió forint lesz, a feketén foglalkoztatottak miatt pedig a Nav indított eljárást – a mezőőrök pedig végre fellélegezhetnek…

Rendőrségi hírek